Kâfirûn Sûresi nerede okunur? : Bu sûre, namazlarda ayakta iken ve fatihadan sonra okunur.

Arapça Okunuşu: Kul yâ eyyühel kâfirûn. Lâ a’büdü mâ ta’büdûn. Ve lâ entüm âbidûne mâ a’büd. Ve lâ ene âbidün mâ abedtüm. Ve lâ entüm âbidûne mâ a’büd. Leküm dînüküm veliye dîn.

Türkçe Anlamı: (Ey Muhammed!) De ki: Ey inkârcılar! Ben sizin taptıklarınıza tapmam. Benim taptığıma da sizler tapmazsınız. Ben de sizin taptığınıza tapacak değilim. Benim taptığıma da sizler tapmıyorsunuz. Sizin dininiz size, benim dinim banadır.

Gelen Aramalar: kafurun suresi,Kafirun suresi nasıl okunur,gönlü inşa eden inançtır anlamı,kafurunsuresi,gönlü inşa eden inançtır açıklaması,kureys suresi nasil okunur,cuma hutbeleri nasıl okunurtürkçe okunuşu,kafirun suresi nezaman okunur,kafurim suresi nasil okunur

Dini Makaleler, Dualar ve Anlamları - Kategorisine isimli kullanıcı Mayıs 22, 2011 Tarihinde ekledi.


One Comment on "Kâfirûn Sûresi nasıl okunur? Türkçe anlamı"

commenter

Bu Sureyi geçenlerde ezberledim ve kıldığım namazlarda devamlı okuyorum. Konunuz için sağolun. Böyle yararlı bilgiler görmek bizleri mutlu ediyor. ALLAH iman ve sağlık gücünüzü eksik etmesin.

www.Dinisozler.com

İsim
(Lütfen Gerçek isim)
Email:
(Kimse göremez)
Website:
(Yoksa Boş bırakınız.)
Yorum Kutusu:
YASAL UYARI: Saygı değer üyelerimiz ve Ziyaretçilerimiz; Sitemizdeki konulara yorum eklerken lütfen sevgi ve saygı çerçevesinde bir anlayışla yola çıkalım. Tekrar ve tekrar bu çerçeveyi bozanlar olur ise, sitemizden uzaklaştırılacaktır. Site yönetiminden şikayetiniz, istekleriniz veyahut önerileriniz var ise, Lütfen İletişim bölümünden bizimle irtibata giriniz. Saygılarımızla; Dinisozler.com Yönetimi.

D¨¹ğ¨¹n Fotoğrafçısı medyum ask buyusu evlilik buyusu