Hz Yusuf (A.s) hakkında kısa bir bilgi.

Hz. Yûsuf Kurân”da adi geçen peygamberlerden birisi olup, Yakub Peygamberin oğludur. Nesebi Hz. İbrahim”e kadar varır (Kamil Miras, Tecrit Tercümesi, IX, 139).

Kur”ân-ı Kerîm”de kendi adını taşıyan bir sûre vardır. Tamamı 111 âyet olan bu sûrenin 98 âyeti (4-101) Hz. Yûsuf”tan bahseder. Bu âyetlerde anlatıldığına göre Hz. Yûsuf”un hayat hikâyesi özetle şöyledir:

Hz. Yûsuf”un on bir tane erkek kardeşi vardı. Yûsuf fevkalâde güzel ve son derece zekî idi. Babaları Hz. Yakub en çok Yûsuf”u seviyordu. Bu sevgiyi ağabeyleri kıskanıyorlardı.

Gelen Aramalar: hz yusuf hakkında kısa bilgi,hz yusuf hayatı kısa,hz yakup hakkında kısa bilgi,hz yusufun hayatı özet,hz yusufun kısaca hayatı,hz yusufun hayatının özeti,hz yunus hakkında kısa bilgi,hz yusuf hayatı kısaca,hz yusuf hayatı özeti,hz yusuf ile ilgili kısa bilgiler,hz yusuf hayatının özeti,hz yusufun hayatı kısaca,hz yusuf kimdir,hz yusufun hayatının kısa özeti,hz yusuf hakkında kısaca bilgi

Dini Makaleler, Peygamberler ve hayatları - Kategorisine isimli kullanıcı Mayıs 8, 2011 Tarihinde ekledi.


12 Comments on "Hz yusuf kimdir? Kısa bilgi"

commenter

ALLAH (cc) hep bizi bu yolda yürütsün inşallah rabbim sana şükürler olsun herşey için

commenter

Biraz daha uzun olsa iyi olurdu

commenter

maşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Süper bişey yaaaaaaaaaaaaaaa

commenter

evet arkdaşlar biraz daha uzun olsa çok daha güzel olacaktı ama yönetici arkadaş zaten başlıkta yazmış kısa bilgi diye :) emekleriniz için teşekkür ederim. Sahsi fikrim. siteyi kısa zamandır takip ediyorum ve etmeye devam edeceğim. Umarım daha büyük yerlere gelirsiniz.

commenter

biraz daha kısa olsaymış iyi olurmuş

commenter

tesekkür ederim guzel bir yazi olmus ama birazcik daha uzun olsaydi cok makbul gecerdi

commenter

allaha şükürler olsun ödevim vardı kısaca yazmak için bakıyodum :D

commenter

teşekkürler çok işime yaradı ödevimi yaptım

commenter

teşekkürler ödevim bitti.:)

commenter
bilgesu taşkın | Nisan 9th, 2013 at 16:40

4,sınıftayım 4-c telli bozkurt işe yaradı

commenter

çok teşekkürler

www.Dinisozler.com

İsim
(Lütfen Gerçek isim)
Email:
(Kimse göremez)
Website:
(Yoksa Boş bırakınız.)
Yorum Kutusu:
YASAL UYARI: Saygı değer üyelerimiz ve Ziyaretçilerimiz; Sitemizdeki konulara yorum eklerken lütfen sevgi ve saygı çerçevesinde bir anlayışla yola çıkalım. Tekrar ve tekrar bu çerçeveyi bozanlar olur ise, sitemizden uzaklaştırılacaktır. Site yönetiminden şikayetiniz, istekleriniz veyahut önerileriniz var ise, Lütfen İletişim bölümünden bizimle irtibata giriniz. Saygılarımızla; Dinisozler.com Yönetimi.

D¨¹ğ¨¹n Fotoğrafçısı medyum ask buyusu evlilik buyusu