Peygamber efendimiz (sav)in en çok sevdiği rengi ortalama çoğu kişi bilir. Hem bilgimizi tazelemek hemde bilmeyen arkadaşlarımıza, kardeşlerimize öğretmek adına Sevgili Peygamberimizin en sevdiği rengi ve lanet ettiği rengi yazacağız.

Peygamber efendimizin en sevdiği renk: Beyazdır. Efendimiz beyaz giyinmeyi çok severmiş.

Ayrıca kırmızı giymeyide men etmiştir. (yasaklamıştır)

Kadınlar gibi giyinen erkekleri ve erkekler gibi giyinen kadınları lanetlemişti Yani beyaz giymek sünnet. şöyle derdi; “Elbiselerinizin en hayırlısı beyaz elbisedir Beyaz giyinin ve ölülerinizi beyaz kumaşla kefenleyin”

Gelen Aramalar: peygamber efendimizin sevmediği renkler,peygamberimizin sevmediği renkler,peygamber efendimizin sevmediği renk,peygamberimizin sözleri resimli,peygamber efendimizin en sevdigi renk,peygamberimizin sevmediği renk,peygamberimizin sevdiği renkler,peygamberimiz hangi renkleri sevmiyor,peygamberimiz hangi renkleri sevmezdi,peygamberefendimizinsevmediğirenk,peygamber efendimizin sevdiği renkler,peygamber efendimizin nankorlukle ilgili sozleri,peygamber efendimiz sevmedigi renkler

Dini Makaleler, Hz Muhammed(Sav) - Kategorisine isimli kullanıcı Kasım 19, 2011 Tarihinde ekledi.


Yorum yok“Hz Muhammed (sav)’in en çok sevdiği renk hangisidir?”

www.Dinisozler.com

İsim
(Lütfen Gerçek isim)
Email:
(Kimse göremez)
Website:
(Yoksa Boş bırakınız.)
Yorum Kutusu:
YASAL UYARI: Saygı değer üyelerimiz ve Ziyaretçilerimiz; Sitemizdeki konulara yorum eklerken lütfen sevgi ve saygı çerçevesinde bir anlayışla yola çıkalım. Tekrar ve tekrar bu çerçeveyi bozanlar olur ise, sitemizden uzaklaştırılacaktır. Site yönetiminden şikayetiniz, istekleriniz veyahut önerileriniz var ise, Lütfen İletişim bölümünden bizimle irtibata giriniz. Saygılarımızla; Dinisozler.com Yönetimi.

D¨¹ğ¨¹n Fotoğrafçısı medyum ask buyusu evlilik buyusu