“Onlar ki, harcadıkları vakit ne israf ederler, ne de cimrilik yaparlar; (harcamaları) ikisi arasında mutedil olur.” (Furkân Sûresi, âyet 67)

“Hiç ölmeyeceğini zanneden kimse gibi (dünya için) çalış. Yarın öleceğinden korkan kimse gibi de (dünya dan) sakın.” (Hadîs-i Şerîf, Beyhakî, Şuabu’l-Îmân)

“Münâfığın alâmeti üçtür: Konuştuğu zaman yalan söyler, söz verdiği zaman sözünden döner, emânet edilirse hıyânet eder.” (Hadîs-i Şerîf, Müttefekun aleyh)

“Allâhü Teâlâ’ya yaklaştıran ilmi arttırmadığım bir gün bana gelirse o günün güneşinin doğmasında benim için bereket yoktur.” (Hadîs-i Şerîf, Ebû Nuaym, Hılyetü’l-Evliyâ)

“Biriniz Rabbiyle konuşmak istediği zaman Kur’ân-ı Kerîm okusun.” (Hadîs-i Şerîf, Feyzü’l-Kadîr)

“Amellerin Allâhü Teâlâ’ya en sevimli olanı, az da olsa devamlı olanıdır.” (Hadîs-i Şerîf, Sahîh-i Buhârî)

“İki kişi vardır ki Allâhü Teâlâ kıyamet gününde onlara (rahmet nazarıyla) bakmaz. Bunlar, sıla-i rahmi terk eden kimse ile kötü komşudur.” (Hadîs-i Şerîf, Suyûtî, el-Câmiu’s-Sağîr)

“Sırat üzerinde (ayağı kaymayıp) en sâbit olacak olanınız, Ehl-i Beytimi ve ashabımı en çok seveninizdir.” (Hadîs-i Şerîf, Suyûtî, el-Câmiu’s-Sağîr)

“Rabbiniz olan Allâhü Teâlâ’dan korkunuz, beş vakit namazınızı kılınız, Ramazan ayı orucunu tutunuz, malınızın zekâtını veriniz ve emîrinize itaat ediniz. (Bunları yaparsanız) Rabbinizin cennetine girersiniz.” (Hadîs-i Şerîf, Sünen-i Tirmizî)

“Mazlumun bedduasından sakın. Zira onun duâsı ile Allâhü Teâlâ arasında perde yoktur.” (Hadîs-i Şerîf, Sahîh-i Buhârî)

“Haramlardan sakın ki, insanların en çok ibâdet edeni olasın. Allâhü Teâlâ’nın sana verdiği rızka râzı ol ki insanların en zengini olasın.” (Hadîs-i Şerîf, Sünen-i Tirmizî)

“Darlıkta ve bollukta (her zaman) Allâhü Teâlâ’dan kork.” (Hadîs-i Şerîf, Suyûtî, el-Câmiu’s-Sağîr)

“Ev almadan önce komşu alınız, yola çıkmadan önce yoldaş bulunuz.” (Hadîs-i Şerîf, Taberânî, el-Mu’cemü’l-Kebîr)

Gelen Aramalar: anlamlı ayetler,kısa ayetler,manalı hadisler,en etkileyici ayetler,kısa ayetler ve hadisler,kısa ayet ve hadisler,etkili ayetler,en anlamlı ayetler,etkileyici ayetler,en etkili ayetler,anlamlı ayetler ve hadisler,manali ayetler,en anlamlı hadisler,kisa hadisler ve ayetler,en manalı hadisler

Dini Sözler - Kategorisine isimli kullanıcı Mart 28, 2012 Tarihinde ekledi.


One Comment on "En Etkili Ayet ve Hadisler"

commenter

Ruh :Hayat, İlim İrade, Kudret sıfatlarıdır.Bunların herbiri birer ruh olup bfctfcnfcde ruthur.İnsan dfcnyaya akıl(din) ve İman(ilim+amel) sahibi olmaya gelir. Akıl ve İman sahibi olamamış bir kişi sadece melek konumunda olur ki cennet veya cehennemde olamaz. Akıl veya iman veya her ikisinede sahip olan bir kişi cennet veya cehennemde olmaya hak kazanır.

www.Dinisozler.com

İsim
(Lütfen Gerçek isim)
Email:
(Kimse göremez)
Website:
(Yoksa Boş bırakınız.)
Yorum Kutusu:
YASAL UYARI: Saygı değer üyelerimiz ve Ziyaretçilerimiz; Sitemizdeki konulara yorum eklerken lütfen sevgi ve saygı çerçevesinde bir anlayışla yola çıkalım. Tekrar ve tekrar bu çerçeveyi bozanlar olur ise, sitemizden uzaklaştırılacaktır. Site yönetiminden şikayetiniz, istekleriniz veyahut önerileriniz var ise, Lütfen İletişim bölümünden bizimle irtibata giriniz. Saygılarımızla; Dinisozler.com Yönetimi.

D¨¹ğ¨¹n Fotoğrafçısı medyum ask buyusu evlilik buyusu